Željko Đurin – Ritam – Hum na Sutli – Hoomstock 2015.

Kolega Željko je samostalnu izložbu RITAM, u Narodnoj knjižnici u Humu na Sutli, postavio povodom 10. jubilarnog Hoomstocka. Ritam je izložba fotografa Željka Đurina u kojoj ritam prikazuje kao svakodnevnu pojavu a koja se proteže u svim dijelovima ljudskog postojanja. U nizu fotografija može se istaknuti ritam kao poveznica koja svemu daje smisao. Narcisa Brezinščak, ravnateljica knjižnice, nije krila zadovoljstvo ovom suradnjom, dok je Matija Miklaužić u svojem govoru istaknuo kako je Željko aktivan član FKKR-a u svim vidovma rada. Također se ukratko osvrnuo na izložbu te izjavio kako su izložene fotografije uvid u svijet koji fotografi svakodnevno viđaju oko sebe. U nastavku programa i sam autor izložbe ukratko je ispričao kako su fotografije zapravo nastajale, gdje su posjetitelji mogli doznati što je prolazilo kroz Željkov um dok je stvarao izložene fotografije. Izložbu je otvorio načelnik općine Hum na Sutli Zvonko Jutriša koji je pohvalio Željkove fotografije. Osim u uživanju u zanimljivim fotografijama, posjetitelji su uživali u glazbenom programu koji su predstavili Darko Herceg, (također član FKKR-a, opa.) i Klemen Govedić, članovi grupe Tapatafko.