Foto klub Krapina nastao je idejom trojice entuzijasta u 9. mjesecu 2013. godine. Ideja se stvarala nekoliko mjeseci, u glavama Matije Miklaužića, Ivice Rožaja i Dragana Kušeca. Prvi predsjednik kluba je Matija Miklaužić, koji je sredinom 2013. godine na društvenoj mreži Facebook osnovao i pokrenuo stranicu Foto klub Krapina. To je bio kamen zamašnjak koji je pokrenuo cijelu priču oko Foto kluba Krapina. Ubrzo se ekipi priključio Matija Topolovec te je Foto klub Krapina započeo s radom. Ostalo je povijest koju zajednički stvaramo, svi članovi Foto kluba Krapina zajedno, povijest koja nastaje fotografijom za fotografijom… Iz godine u godinu nižu se mnogobrojni projekti, radionice i izložbe na koje smo posebno ponosni i u kojima sudjeluju svi naši članovi.